про ціни
Витрати на оплату послуг адвоката, пов'язаних із представництвом у суді (підготовка позовної заяви, участь у судових засіданнях тощо), включаються до судових витрат та підлягають стягненню з відповідача.
Орієнтовна
вартість послуг становить:
усна
юридична консультація, надання юридичної інформації від 200 гривень;
консультація онлайн (електронної поштою, месенджером) від 500 гривень;
консультація з вивченням документів від 500 гривень;
попереднє вивчення документів або матеріалів справи для визначення перспективи судового розгляду (те що в розмові позначають словом "подивитися") - від 1000 гривень;
складання проєкту розписки, договору оренди, позики, купівлі - продажу тощо від 1000 гривень;
письмова
юридична консультація, надання юридичної інформації в письмовій формі,
підготовка юридичного висновку від 1500 гривень;
захист у
кримінальних справах на досудовому слідстві та в суді першої інстанції, без виїзду
за межі міста Кременчука, від 7000 гривень, вартість захисту у кримінальних справах за межами Кременчука або із відрядженнями визначається як поєднання фіксованої суми та плати за поїздку або на умовах погодинної оплати;
підготовка
проекту позовної заяви від 2000 гривень;
підготовка проекту позовної заяви про визнання особи такою, що втратила право на проживання від 1500 гривень;
підготовка проекту позовної заяви про розірвання шлюбу або заяви про видачу судового наказу про стягнення аліментів 1200 гривень;
підготовка заяви про встановлення факту, якій має юридичне значення - належність особі документа, факту смерті тощо від 1500 гривень;
підготовка заяви про скасування судового наказу про стягнення заборгованості з оплати комунальних послуг від 1000 гривень;
підготовка заяви про визнання особи недієздатною та встановлення опіки від 1500 гривень;
участь в
судовому засіданні у місті Кременчук від 800 гривень до 2500, за межами Кременчука - визначається в
залежності від відстані;
участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в залежності від складності справи від 800 гривень до 8000 гривень.
Гонорар по
видах правової допомоги, які не наведені в переліку, визначається за
домовленістю з урахуванням нормально необхідних витрат часу на виконання
доручення клієнта з розрахунку від 500 гривень до 4000 гривень за годину витраченого часу залежно від складності, терміновості, важливості справи для Клієнта та завантаженості адвоката.
В залежності
від характеру доручення клієнта гонорар визначається у вигляді фіксованої*,
погодинної оплати**, доплати за досягнення певного позитивного результату,
абонентської плати*** тощо.
Також за домовленістю між адвокатом та клієнтом може бути встановлений гонорар успіху ****.
Оплата
послуг адвоката здійснюється на умовах авансування.
Зверніть
увагу.
Розмір
гонорару та його форма не впливають на якість та вчасність виконання адвокатом
доручення клієнта, повноту та своєчасність інформування про хід виконання
доручення.
Від розміру
гонорару та його форми залежить лише порядок (можливість) зміни клієнтом свого
доручення; розпорядок роботи адвоката по виконанню доручень клієнтів; порядок
та форма інформування клієнта про хід виконання доручення; можливість
непередбачених витрат на виконання доручення без їх попередньої сплати
клієнтом.
Основні підходи до визначення розміру гонорару (вартості послуг) адвоката визначені в статті 30 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" статті 28 Правил адвокатської етики.
Гонорар, відповідно до ч. 1, 2 ст. 30 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги.
При встановленні розміру гонорару, відповідно до частини 3 статті 30 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.
Обставини, які необхідно брати до уваги при визначенні розміру гонорару конкретизовані статті 28 Правил адвокатської етики. Так, відповідно до вказаної норми до уваги беруться:
обсяг часу і роботи, що вимагаються для належного виконання доручення; ступінь складності та новизни правових питань, що стосуються доручення; необхідність досвіду для його успішного завершення;
вірогідність того, що прийняття доручення перешкоджатиме прийняттю адвокатом інших доручень або суттєво ускладнить їх виконання в звичайному часовому режимі;
необхідність виїзду у відрядження;
важливість доручення для клієнта;
роль адвоката в досягненні гіпотетичного результату, якого бажає клієнт;
досягнення за результатами виконання доручення позитивного результату, якого бажає клієнт;
особливі або додаткові вимоги клієнта стосовно строків виконання доручення;
характер і тривалість професійних відносин даного адвоката з клієнтом;
професійний досвід, науково-теоретична підготовка, репутація, значні професійні здібності адвоката.
* Фіксованою сумою, яка визначається домовленістю між адвокатом і клієнтом, може визначатись розмір гонорару адвоката за надання однотипних послуг, які виконуються по мірі виникнення потреби. Наприклад участь в судових засіданнях, участь в окремих слідчих діях, підготовка проектів заяв (скарг) тощо.
Фіксованою сумою може визначатись розмір гонорару за здійснення захисту по кримінальній справі на досудовому слідстві та в суді першої інстанції, якщо за характером справи (кількість обвинувачених, обсягу обвинувачення тощо), є можливість заздалегідь визначити приблизний обсяг необхідної роботи.
** Погодинна оплата використовується для визначення гонорару у тих випадках, коли на момент укладення угоди, неможливо визначити обсяг послуг, які повинен надати адвокат для належного виконання доручення клієнта.
Вартість години витраченого часу визначається домовленістю між адвокатом та клієнтом від 1500 гривень до 4000 гривень залежно від залежно від складності, терміновості, важливості справи для Клієнта та завантаженості адвоката.
Погодинна оплата також може використовуватись разом із оплатою у формі фіксованої суми в тих випадках, коли в ході виконання доручення виникне необхідність доповнити (збільшити) обсяг роботи адвоката.
При використанні погодинної форми клієнт вносить обумовлену суму авансу, який списується адвокатом по мірі виконання доручення.
Витрати часу, а відповідно і розмір суми, яка підлягає списанню, адвокат визначає на власний розсуд, виходячи з розумно необхідного часу для виконання певної роботи.
Про виконану роботу, витрачений час та розмір списаного гонорару адвокат інформує клієнта по електронній пошті з періодичністю, яка визначається домовленістю сторін.
Якщо клієнт не згоден з тим, як адвокат визначив час необхідний для виконання доручення, він має право розірвати угоду з адвокатом. Списання авансу закінчується з моменту повідомлення клієнтом адвокату про розірвання угоди, за винятком випадків коли від повідомлення і до підписання угоди про розірвання угоди адвокат зобов`язаний виконувати доручення клієнта (участь у слідчих діях, судові засідання). Якщо клієнт відмовляється від послуг адвоката на стадії судового розгляду кримінальної справи, то списання авансу припиняється з моменту прийняття судом відмови клієнта від захисника.
Повідомлення про розірвання угоди з адвокатом має бути зроблене у той же спосіб, який адвокат використовує для інформування клієнта про хід виконання доручення, тобто електронною поштою з підтвердженням по телефону.
*** За договором абонентського обслуговування адвокат систематично надає обумовлені угодою послуги, а клієнт щомісяця сплачує встановлену договором суму.
Угодою про надання правової допомоги на умовах абонентського обслуговування може бути передбачено, що якщо клієнт в наступному місяці не планує звертатись за правовою допомогою, він може не перераховувати відповідний платіж.
**** Гонорар успіху за
ухвалення рішення на користь клієнта у майнових спорах та спорах про оскарження
рішень органів контролю (податкових та инших) з ціною позову від 300 000
гривень та вище
Гонорар успіху
сплачується після набрання рішенням законної сили, тобто після спливу строку
для апеляційного оскарження, якщо скарга не подавалася або після ухвалення
рішення судом апеляційної інстанції